דף הבית

 
 
 
   
 
התקנת ספרינקלרים - עשה זאת בעצמך

התקנת ספרינקלרים - עשה זאת בעצמך ספרינקלרים הן חלק ממערכת כיבוי אש שמצילה חיי אדם, לפעמים מערכות אלה עולות הרבה וניתן לבצע התקנת ספרינק

פורסם: 7/12/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית בטיחות
התקנת ספרינקלרים - עשה זאת בעצמך
 
ספרינקלרים הן חלק ממערכת כיבוי אש שמצילה חיי אדם, לפעמים מערכות אלה עולות הרבה וניתן לבצע  התקנת ספרינקלרים – עשה זאת בעצמך. אם תבקשו הוראות מהחנות לצרכי בית ובניין ששם רכשתם אותם ויש לכם ידיים טובות, תוכלו לקבל הסבר מפורט כיצד מבצעים התקנת ספרינקלרים – עשה זאת בעצמך. יש לחבר את הספרינקלרים  גם למערכת שמפעילה אזעקה ברגע שפורצת אש, מערכת הספרינקלרים או כפי שחלקנו מכירים כמתזים. ניתן לחסוך היום בהוצאות ויש שעבורם התקנת ספרינקלרים – עשה זאת בעצמך יכולה להיות שפוטה, במיוחד כאלה שיודעים לייצר ולבנות או לתקן כל מיני דברים בבית. יש לציין, כי כל מתז, פועל באופן נפרד ויש לחברו למערכת המים.
 
למדו היטב כיצד מרכיבים ספרינקלרים
 
בתך הספרינקלרים,  יש לחץ מים תמידי ולמים תמיד ישנה נטייה לפרוץ החוצה. מה שמונע את פריצתם הוא שסתום שהוא נפרץ רק בזמן אמת, כאשר פורצת שריפה. יש לקבל הוראות מדויקות למי שמעוניין לבצע   התקנת ספרינקלרים – עשה זאת בעצמך ברוב המקרים, ישנה מבחנה עם נוזל שמחזיקה את השסתום, יש לדעת היטב כיצד להתקין את הספרינקלרים ולוודא שהכל מורכב כהלכה. בזמן השריפה, המעלות של הנוזל עולים הנוזל מתחמם, וגורם להתפרצות של המבחנה שעשויה מזכוכית כמובן. המים נופלים על לוחית עגולה, הנראית כפרח העשוי ממתכת, מה שגורם לפיזור המים באופן שווה לכל המשטח. הספרינקלרים חייבי להיות הראשונים שעובדים ומתיזים מים בזמן התפרצות אש.
 
כיצד פועלת מערכת הספרינקלרים?
 
לא כל הספרינקלרים עובדים יחד, כי אם בהדרגה, ככל שהאש מתקרבת וגוברת, יותר ספרינקלרים מתחילים לפעול, מה שחיוני לכיבוי של שריפה. ניתן לכוון את המערכת, כך שמכבי האש יוכלו לאתר את השריפה באמצעות חיבור למכבי האש. גבר זה פועל על הפעלה נקודתית של המערכת ולא על הפעלה כוללת של כל הספרינקלרים יחד. מערכת זו היא חכמה וחשוב לדעת כיצד ניתן לבצע התקנת ספרינקלרים – עשה זאת בעצמך. אם אתם רואים זאת כאתגר וזו אינה בעיה בשבילכם, תוכלו להתקין את מערכת הספרינקלרים בעצמכם וכך לחסוך כסף רב. מצאו מידע על הרכבת  ספרינקלרים גם באמצעות סרטונים באינטרנט, מה שיקל עליכם את ההרכבה.