דף הבית

 
 
 
   
 
ליסינג

ליסינג ליסינג זוהי שיטה להשכרת ציוד. לרוב ובמיוחד בארצנו הקטנטונת, משתמשים בשיטת ליסינג בתחום הרכב. השיטה עובדת ככה: אדם שוכר את הרכב, מ

פורסם: 6/23/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית רכב
ליסינג
 
ליסינג זוהי שיטה להשכרת ציוד. לרוב ובמיוחד בארצנו הקטנטונת, משתמשים בשיטת ליסינג בתחום הרכב. השיטה עובדת ככה: אדם שוכר את הרכב, מבלי לשלם את מלוא המחיר, התשלום יתבצע כתשלום קבוע לחברה שמשכירה לו את הרכב- חברת ליסינג. ובסוף תקופה ההשכרה, יחליט האדם ששכר, אם להחזיר את הרכב לחברה, או לקנות אותו מהם.
 
קיימים שני סוגים של ליסינג: ליסינג תפעולי, ליסינג מימוני.
ליסינג מימוני- שיטת ליסינג שמאפשרת רכישה של רכב בהלוואה מוגדרת מראש המקבילה במשמעותה למשכנתא של בית. בשיטה זו חברת ליסינג נותנת הלוואה כספית בגובה שווי הרכב הרצוי בתוספת ריבית. בתום תקופת ההשכרה יכול השוכר לרכוש את הרכב ולהעבירו על שמו תמורת סכום אותו תנקוב אותה חברת ליסינג.
ליסינג תפעולי- שיטת ליסינג המאפשרת השכרת רכב לטווח ארוך, ברוב המקרים תקופת השכרה היא 3 שנים. במהלך הזמן בו מושכר הרכב, חברת ליסינג אחראית על אחזקת הרכב, על טיפולים תקופתיים בו, ביטוח, חידוש אגרות, טסטים. בסיום תקופת ההשכרה, הרכב חוזר לחברת הליסינג.
 
שיטת ליסינג רכב מאפשרת לנו להנות מעולם קל יותר, בו אם איננו רוצים לרכוש רכב אנחנו לא חייבים. אנו יכולים לבחור באיזה סוג ודגם של רכב שאנו רוצים, להנות ממנו ולהחליף אותו תוך כמה שנים. אנשים מתבלבלים ונוטים לחשוב לעתים שליסינג זוהי שיטת השכרת רכב פשוטה, אך בהשכרה פשוטה של רכב, הרכב מושכר לכמה ימים, והתשלום מתבצע או בתחילת התהליך או בסיומו. משמע זמן מוקצב ללא אפשרות קנייה לבסוף. ההבדל בין השניים והיתרון בליסינג ברור לעין. קודם כל בליסינג הרכב זול יותר ממחיר רכב חדש ובנוסף, לאחר שאתה נסעת על הרכב פרק זמן מסוים, אתה רשאי לקנות אותו ושלא כמו במקרים אחרים, אתה יודע מי נהג עליו לפני כן-אתה.