דף הבית

 
 
 
   
 
פאנלים סולאריים לבית

סוגי פאנלים סולאריים לבית סוגי הפאנלים הסולאריים שניתן לרכוש בבית נבדלים זה מזה בהתאם להספק (בקילוואט KW) שהם מפיקים. פאנל בעל הספק גדול ית

פורסם: 6/23/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית לבית

סוגי פאנלים סולאריים לבית

סוגי הפאנלים הסולאריים שניתן לרכוש בבית נבדלים זה מזה בהתאם להספק (בקילוואט KW) שהם מפיקים. פאנל בעל הספק גדול יתומחר יקר באופן משמעותי מפאנל בעל הספק קטן. מהם סוגי פאנלים סולאריים לבית אשר יקנו לנו את הסיכוי הגדול ביותר להרוויח מהסדר מונה נטו? אם ברצונכם לדעת מהו הסדר מונה נטו, וכיצד ניתן לייצר באמצעותו הכנסה פסיבית, המאמר הבא יהיה לכם לעזר.

הסדר מונה נטו

הסדר זה הוא מעין הסכם לא כתוב בין חברת החשמל לצרכני המערכות הסולאריות, לפיו הם מוכרים אנרגית חשמל סולארית לחברת החשמל. בתמורה, הם זוכים לחשמל ACללא תשלום כנגד המכירה. ההסדר הזה מעלה לא מעט סימני שאלה: מה יקרה בשנה בה היה חורף 7-8 חודשים וקיץ רק 4 חודשים? היא תהיה אסונית שכן אנו נמצא את עצמנו משלמים חשבון חשמל בגין ההפרש בתקופה בה לא הייתה שמש בשמים, בנוסף לסכומי העתק ששילמנו על המערכת הסולארית.

בכלל, האם הסדר מונה נטו מאפשר לי, למעשה לקנות מערכת יקרה ללא קשר לחשבון החשמל שלי? הרי האינטרס שלי הוא למכור ךלחברת החשמל כמה שיותר חשמל אז מה מונע ממני לרכוש מערכת פאנלים סולאריים של 96,000 קוט"ש על אף שאני צורך רק 77,000 קוט"ש?

מהות הסוד באמצעותו תרוויחו מהסדר מונה נטו

מחשבה זו כמו שתוארה בתום הפסקה הקודמת הביאה צרכנים רבים לעברי פי פחת ולסל הוצאות שהם לא צפו. הסיבה לכך היא שכל מחיר של כל מערכת סולארית, ותהא זו הפשוטה והצנועה ביותר, הוא מחיר יקר, אשר ברוב המקרים יקר יותר ממכונית יוקרתית יד ראשונה. על מנת להחזיר השקעה על מוצר כזה המחיר ההתחלתי חייב להילקח בחשבון. במצב בו כל מערכות האנרגיה הסולארית היו מתומחרות זהה, כמובן שהאינטרס היה לרכוש מערכת עם קוט"ש שמן ככל שניתן על מנת להרוויח מחברת חשמל.

בפועל, הצעד הנכון ביותר לעשות הוא לחשב כמה קוט"ש צרכנו בשנה מחברת החשמל, ולקנות מערכת בעלת אספקת קוט"ש גדולה מכך אבל לא בהרבה יותר גדולה, אלא רק בקילוואטים ספורים. זה יאפשר לנו לרכוש מערכת זולה באופן יחסי, אשר תגרום לנו למכור פרוטות בלבד לחברת החשמל. יחד עם זאת, בשל אי החשיפה שלנו למחיר התחלתי גבוה, נוכל להחזיר את ההשקעה כעבור 8 שנים בממוצע.