דף הבית

 
 
 
   
 
קונסולות ושידות לשימושי אחסון שונים בבית

 סט האחסון הביתי הוא אחד הנושאים החשובים בעיצוב הבית.


פורסם: 5/9/2021

מאמר זה שייך לקטגוריית לבית

 קונסולות ושידות לשימושי אחסון שונים בבית

סט האחסון הביתי הוא אחד הנושאים החשובים בעיצוב הבית. בעוד היחידות הגדולות הן ארונות ומזנונים, המקבילות שלהן באחסון בקנה מידה קטן הן הקונסולות לכניסה והשידות. במאמר זה נרחיב על שימושי הקונסולות ולאחר מכן על שימושי השידות, תוך הבאת דוגמאות לרהיטים המתאימים לכל אחד מהשימושים השונים.

קונסולות ביתיות – שימושים ודגמים נבחרים

קונסולות ביתיות משמשות בשני מצבים עיקריים: התארגנות לכניסה וליציאה מהבית, אז – הרהיט מוצב בחדר הכניסה של הבית. המצב השני הוא כאשר הסלון מאד קטן ואין מקום למזנון. אז, הקונסולה הדו קומתית משמשת כמזנון. בעוד במקרה הראשון, כל מה שנדרש הוא בסך הכל יחידת מדפים ודלתות לאחסון בכניסה לבית, במקרה השני נדרשות קונסולות עם 2 מדפים נפרדים. הראשון נראה כמו מיני-מזנון להנחה על הקרקע, והשני הוא מדף קידוח בקיר. קונסולות סלוניות אלו הן למעשה מזנונים קטנים המשמשים בסלונים קטנים מאד.

שידות ביתיות – שימושים ודגמים נבחרים

שידות ביתיות משמשות כאמצעי אחסון משלימים למזנונים וקונסולות. הן יכולות לשמש גם כאמצעי אחסון לצד ארונות וספריות חדר המגורים וכמובן – להתארגנות לשינה לצד המיטה. בעוד שידת מיטה היא רהיט פונקציונאלי שצריך להתכתב עם עיצוב המיטב ולהתגבש על פי צורתה, שידת אחסון סלונית או במרכז חדר המגורים היא רהיט שעיצובו צריך להיות דומה לעיצוב יתר רכיבי האחסון ליצירת רצף עיצובי מרשים. את השידות נהוג לבחור על פי המדפים והתקני האחסון הסגורים הנדרשים. שידות בהן מוצגים אלמנטים דקורטיביים חיצוניים יצריכו מדפי חוץ בעוד שידות אחסון פנימי יצריכו מדפים שניתן לסגור עם דלת או מגירה.

תכנון דקורטיבי על פי פרספקטיבה – אלמנט חשוב לביצוע

כאשר אתם מסדירים קונסולות ושידות ביתיות מאד חשוב להקפיד על עיקרון זה. כאשר אתם מאבזרים חדר קטן, מאד חשוב להקפיד כי קונסולות ושידות יהיו דקות בעוד בחדר גדול הן צריכות להיות עבות. בדרך זו אתם נמנעים מהצבת רהיטים בולטים ועבים במרחב קטן ורהיטים קטנים וחסרי השפעה בחדר שהוא יותר מדי גדול עבורם. חשוב להקפיד מאד על התאמת הפרספקטיבה, זאת באמצעות בדיקת המידות של כל רהיט, בדגש על מידות העובי כדי להבטיח שאתם רוכשים מוצר שצפוי להתאים לחדר בו הוא יוצב.