דף הבית

 
 
 
   
 
עיצוב לארונות מטבח ופתרונות אחסון

עיצוב לארונות מטבח ופתרונות אחסון כאשר אנו מעוניינים לעצב את ארונות המטבח שלנו יש לצאת ממספר הנחות יסוד: עלינו להחליט מהו העיצוב הרצוי ל


פורסם: 10/8/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית לבית
עיצוב לארונות מטבח ופתרונות אחסון
 
כאשר אנו מעוניינים לעצב את ארונות המטבח שלנו יש לצאת ממספר הנחות יסוד: עלינו להחליט מהו העיצוב הרצוי לארונות הללו, כיצד הם צריכים לתפקד מבחינה פונקציונלית ועם אלו סוגי תכולה אנחנו צפויים להתמודד: ברי, אפוא, כי עבור משפחה מרובת נפשות יזדקקו המשתמשים במטבח ליותר רכיבי אחסון בארון מאשר עבור הדייר הבודד או זוג שמתגורר לו יחדיו.
 
בחירת עיצוב ארונות המטבח
 
ארונות מטבח מעוצבים מורכבים ממספר אלמנטים שיש לקחת בחשבון. ראשית כל, מבנה הארון: עגלגל או מרובע. ארון עם פאות עגולות יתאים מאד לבתים בעיצוב כפרי אשר להם נדרש עיצוב בגובה העיניים ולא עיצוב שבלוני בנוסח הבית האורבני. כמובן שלאלו מכם המעוניינים בעיצוב אורבני ארון מרובע הוא ה ISSUE המרכזי אך בהחלט לא היחיד. ניתן לבחור ארון עם מסגרת מדורגת, למשל, שמשביח את האורבניות שבעיצוב הארון. לצבע הארון חשיבות מרחיקת לכת. בחדר קטן כנראה שתעדיפו צבעים כהים בעוד שבחדר גדול נדרשים צבעים בהירים ואווריריים לביטוי המרחבים העצומים בחדר.
 
בחירת הפונקציונליות של ארון המטבח
 
ארון פתיחה הוא ארון הנפתח באמצעות דלת פתיחה אחת או זוג דלתות אחת ליד השניה. היתרון של ארון פתיחה: נפוץ, אנו רגילים אליו מימים ימימה, והפרזול שלו מכיל אלמנטים רבים של ביטוי אומנותי שניתן ליישם בו. לעומתו ארון ההזזה פשוט תופס פחות מקום בצורה משמעותית: רק להזיז את הפלטה שבגובה הקיר והארון נפתח. כמובן שגם לארון הזזה מעלות עיצוביות כמו עיצוב פלטת הארון הקדמית עם סוגים רבים של עצים וזכוכיות מעוטרות, וכן בחירת מסגרת ארון אשר היא והפלטה הפנימית לעתים נראים ממש כמו תמונת קיר באמצע המטבח.
 
כמות לאחסון
 
בדרך כלל, בבית מרובה נפשות – בוחרים ארון שהוא למעשה אסופה של מספר ארונות, בה ניתן לאחסן סירים, מחבתות, סכו"ם ומכל הבא ליד בכמויות גדולות. לעומת זאת, אם אתם זוג המתגורר יחדיו, וכל שכן – דייר או דיירת בודדים – יידרש ארן קטן בהרבה, לעתים של תא פתיחה/הזזה אחד בלבד, אך אם אתם עוסקים למחייתכם בעבודת המטבח סביר שתבקשו ארון גדול יותר לאחסון כל סוללת הכלים המקצועית שתביאו אתכם מהבית. לפני שתעשו כן, שקלו לרכוש ארון אחד מחולק למדפים, מה שמגדיל את אפשרויות האחסון שלכם.