דף הבית

 
 
 
   
 
כל המידע על השקעות כספים

כל המידע על השקעות כספים אם יש לכם סכום כסף שאתם רוצים להשקיע אבל אתם לא מבינים בבורסה, אם צברתם כסף ואתם מעוניינים שלא רק ישמור על ערכו אל

פורסם: 7/16/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית השקעות

כל המידע על השקעות כספים

אם יש לכם סכום כסף שאתם רוצים להשקיע אבל אתם לא מבינים בבורסה, אם צברתם כסף ואתם מעוניינים שלא רק ישמור על ערכו אלא אם אפשר יגדיל אותו ואתם לא מבינים כל כך בפיננסים הפתרון עבורכם הוא בית השקעות. בית השקעות הוא הוא למעשה חברה שמנהלת השקעות עבור אחרים באופן מקצועי. נכון, אפשר לשחק בבורסה לבד. נכון, אפשר לעשות זאת היום גם באמצעות האינטרנט. אבל, לכמה מאיתנו יש את הזמן ואת העצבים החזקים לעמוד בתנודות היומיומיות שהם חלק מחיי הבורסה? כמה מאיתנו יכולים להקדיש זמן לקריאה והתעדכנות במניות השונות, במצב הבורסה בארץ ובעולם ולהבין את ההשפעה על הכסף שלנו ולדעת לפעול בהתאם?

וכמה מאיתנו יודעים איפה להשקיע ואיך שלא במסגרת מניתית? כמו בכל תחום אחר, תמיד טוב לשים את הדברים החשובים לנו בידי אנשי מקצוע ובמקרה של השקעת כספים אנשי מקצוע הם עובדי בית השקעות. בדרך כלל כאשר בית השקעות מנהל עבורך תיק השקעות יש סכום מינימלי של כסף שיש להשקיע בתיק. סכום זה עומד על כ- שלוש מאות אלף שקל.  כמובן שעבור העבודה גובה בית השקעות דמי ניהול.

רפורמת בכר בשוק ההון נועדה להפחית את הריכוזיות של מערכת הבנקאות בשוק ההון וכתוצאה מכך נמכרו קופות הגמל וקרנות הנאמנות של הבנקים ועברו לידים אחרות. חלקם עברו לידי חברות ביטוח וחלק עבר אל בית השקעות. עדיין ניתן לנהל כספים באמצעות הבנק, במיוחד כשמדובר בסכומים קטנים. בית השקעות בדרך כלל לא מתעסק עם סכומים קטנים. אפשר להשקיע במסגרת בית השקעות באמצעות תיק עצמאי כלומר אתם מנהלים את התיק שלכם ומשלמים עמלות קניה ומכירה. בית השקעות יגבה פחות עמלות עבור ניהול תיק עצמאי מאשר בנק. לפני שמחליטים באיזה בית השקעות להשקיע את הכסף כדאי לבדוק כמה הצעות ולא רק הצעה של בית השקעות אחד.