דף הבית

 
 
 
   
 
התקנת מטפים וספרינקלרים במרחבים ציבוריים

התקנת מטפים וספרינקלרים במרחבים ציבוריים מטפים וספרינקלרים מהווים את התגובות המעשיות לשריפות. המטפים הם אמצעי תגובה ניידים והספרינקלרים


פורסם: 5/23/2018

מאמר זה שייך לקטגוריית בטיחות

 

מטפים וספרינקלרים במרחבים ציבוריים

מטפים וספרינקלרים מהווים את התגובות המעשיות לשריפות. המטפים הם אמצעי תגובה ניידים והספרינקלרים הם אמצעים אוטומטיים המשוייכים לרכזת אבטחת אש ועשן. בשונה מהמטפים, פרוצדורת הפעולה שלכם היא תלת שלבית. ראשית, גלאי העשן מגלה את האש או את העשן, ומשדר אותות לרכזת האבטחה אליה הוא מחובר. שנית, הרכזת מורה לתגובת המערכת, כלומר לספרינקלר, לפעול. באזורים מאוכלסים, יש צורך בתגובת מערכת מותנה, בה קודם יופעל צופר, וכעבור דקות/שניות מרגע הפעלתו, יופעל ספרינקלר.

מטף – אמצעי כיבוי ידני

מטף נמצא בכל קומה בבית העסק או במבנה. במקומות מאד גדולים נדרשים גם 2 מטפים לקומה. המטפים מאופסנים במקום שמור, כשהם חצובים לקיר או מוטמעים בתוך קופסת מתכת אדומה לכיבוי אש. יש לבקש מחברת מיגון האש שלכם הדרכה לגבי שימוש במטף, ועליכם למנות ממונה בטיחות אש אשר ידריך עובדים או שותפים למבנה שלא היו בהדרכה הראשונית, ובכך לוודא שכולם יודעים להפעיל את המטף בזמן אמת.

מטפים וספרינקלרים במרחבים ציבוריים

ספרינקלר – אמצעי כיבוי אוטומטי

בשונה מהמטף, הספרינקלר הוא אמצעי כיבוי אוטומטי אש מטרתו היא לספק תגובת מערכת ראשונית לעבר מקור האש, על מנת לכבותהּ. ספרינקלר יחובר תמיד לרכזת אבטחה, אשר תפעיל אותו לעתים באופן ישיר לאחר חיוויו של הגלאי, ולעתים באופן מותנה לאחר הפעלתהּ של הסירנה. ספרינקלרים יכולים להיות מוטמן בקיר או להיות מונח באופן חשוף במרכב הציבורי.

כיצד קובעים אלו אביזרי מערכת להתקין במבנה שלכם?

יש להזמין מומחי הגנת אש אשר יבחנו את הנעשה במבנה שלכם, ינסחו אפיון ויישמו אותו הלכה למעשה. בכך, אתם תהיו בטוחים בבית העסק או במבנה, ומוגנים מפני אש. יתרה מכך, אתם תישארו מעודכנים בהתאם לתקנים המפורסמים על ידי מכון התקנים בנושא. מדי שנה, קוראים לנציגי חברת מיגון תעשיות אש אשר יבדקו את ציוד המיגון שלכם ויחליפו אותו בחדש במידה ויצא מחוץ לתקן. הדבר יוביל לקבלת רישיון אכלוס או רישיון עסק מחודש מדי שנה, ללא עכבות. חשוב לבצע את הבדיקה גם בשבילכם, על מנת להישאר מעודכנים וליהנות תמיד מפתרונות כיבוי אש חדישים.

פנו אלינו למידע נוסף על התקנת ספרינקלרים ומטפים לכיבוי אש במבני ציבור, בתים פרטיים ובתי עסק!