דף הבית

 
 
 
   
 
טיפים לבחירת חיפוי לקירות הבית

 בחירת חיפוי לבית, ובמיוחד עבור חדר בו נהוג לעצב קירות קרמיים, כמו האמבטיה והמטבח, משרה תחושה של חידוד העיצוב הביתי


פורסם: 6/30/2021

מאמר זה שייך לקטגוריית לבית

 טיפים לבחירת חיפוי לקירות הבית

בחירת חיפוי לבית, ובמיוחד עבור חדר בו נהוג לעצב קירות קרמיים, כמו האמבטיה והמטבח, משרה תחושה של חידוד העיצוב הביתי. על מנת להפוך תחושה זו למציאות ולהצעיד את הבית בכיוון הנכון, אנו ממליצים על חיפוי קרמי בשל מגוון סיבות: כיום, הגלזורה של הקרמיקה יכולה לחקות כל חומר ייצור אחר, לרבות פולימר או עץ. שנית, עלותה כלכלית יחסית בשל כך שניתן להסדיר גם חיפוי אבן טבעית שנחשב יקר מאד. ומדוע בכל זאת מומלץ להשקיע בקרמיקה גם אם ישנן משאבים לכך? משום שלא ניתן לדעת, עד לרגע יבוא החיפוי לבית הלקוח, כיצד הוא בדיוק ייראה. כשמייבאים חיפוי טבעי לבתי לקוח – חלק מהפלטות עלולות לצאת לא חלקות, עם קצוות שחורים גלויים וגומחות לא צפויות בשל המרקם הטבעי. בקרמיקה שעברה סיתות והכנה לשימוש ביתי כל אריח ייראה זהה לקודמו ויאפשר עיצוב ללא סטייה מהתכנון האומנותי.

טיפ מס' 1 – הצטיידו בתמונה של הבית ובחרו חיפוי קרמי באמצעות הדמיית מחשב

באמצעות תמונת החדר המיועד להדבקת חיפוי אתם תוכלו למצוא בקלות את הדגם המתאים עבור קירותיו. בחנו פריטי ריהוט קבועים כמו ארונות ושידות מגירות הממוקמות בסמוך למקום הדבקת החיפוי והשוו הן בגוון והן בטקסטורה של החיפוי. בחרו חיפוי רק אם הוא משתלב טוב עם הארון ויוצר יחד עמו מרקם דקורטיבי עשיר. 

טיפ מס' 2 – מקדמי עמידות לקרמיקה, כך תבחרו אותם

מקדם השחיקה צריך להיות מה שיותר גבוה על מנת שמגע עם אדים או מים חמים ישירות לא ישפיע על שחיקת החומר, להיפך – הוא ייוותר עמיד בכל מצגב. מקדם הצבע חייב להיות נמוך כי המשמעות של חיפוי עם מקדם צבע גבוה היא שכל כתם של משחת שיניים או צבע לגבות או לשפתיים עלולים להכתים לעד את החיפוי שממוקם בסמוך. כאשר הוא בעל מקדם צביעה נמוך, קשה מאד לשנות את צבעו. 

טיפ מס' 3 – חיפוי מבריק או מט? זו השאלה

במקומות שאין בהם כמעט מוצא לאור שמש, ניתן לבחור חיפוי מבריק רק אם לוקחים בחשבון שהשמירה עליו צריכה להיות אינטנסיבית יותר מחיפוי מט כי את הלכלוך והאבק שיצטברו עליה, יראו בבירור. חיפוי מט יש לרכוש אם ידוע לכם כי אבק ולכלוך צפויים באזור ועל כן אתם נמנעים מלהרוס חיפוי מבריק, בו הכשלים הללו נראים בבירור. כמו כן, במקום שיש בו הרבה חלונות מומלץ לרכוש חיפוי מט על מנת שלא יסנוור יתר על המידה את האזור.
 
 
עשוי לעניין אתכם גם: ריצופים מעוצבים