דף הבית

 
 
 
   
 
לימודי השקעות

לימודי השקעות ישנם היום מקצועות פופולריים בשוק כמו למשל לימודי השקעות. הרבה אנשים מעוניינים לדעת היכן להשקיע את כספם ולגרוף ממנו תשואה

פורסם: 7/16/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית השקעות
לימודי השקעות
 
ישנם היום מקצועות פופולריים בשוק כמו למשל לימודי השקעות. הרבה  אנשים מעוניינים לדעת היכן להשקיע את כספם ולגרוף ממנו תשואה יפה.  רוב האנשים יעדיפו ללמוד את לימודי השקעות על מנת שידעו באופן עצמאי היכן להשקיע את כספם יש המעוניינים אף לעבוד בתור יועצי השקעות. על מנת לעבוד כיועץ השקעות, יש ללמוד לקראת בחינות הרשות לניירות ערך ולאחר מכן לעבור התמחות של ייעוץ השקעות תוך שילוב של ניהול תיקים. לימודי השקעות,  מעניקים ליועץ ההשקעות העתידי ידע מעשי ונרחב להבנת שוק ההון וניהול ההשקעה בדרך הנכונה. ישנם מוסדות שונים בארץ ללימוד השקעות וכמו כן, ניתן ללמוד את תחום ההשקעות גם באוניברסיטאות השונות בארץ.
 
למי מיועדים לימודי השקעות?
 
לימודי השקעות, מיועדים ליועצים פיננסיים שמעוניינים לקבל רישיון לייעוץ השקעות. הקורס מתאים לאקדמאיים המגיעים מתחום מנהל עסקים, ניהול ותחומים פיננסיים אחרים.  בשלב הראשון ללימודים, ישנה הכנה למבחני כלכלה, מימון, חשבונאות ואף סטטיסטיקה. בלימודי ההשקעות יילמדו תכנים כמו ניהול סיכונים, שיטות מסחר שונות ועוד.  השלב השני , יכלול בחינות מקצועיות כמו ניתוח של ניירות הערך, וניהול תיקים למי שמעוניין לעסוק בניהול תיקים. השלב האחרון הוא כמובן שלב ההכשרה, שנמשך כחצי שנה עבור יועץ השקעות ותשעה חודשים עבור מנהל תיקי השקעות. סטודנט שלא עבר את השלב הראשון, לא יוכל להמשיך לשלב השני. ההרשמה לבחינות עולה כסף וניתן לגשת לבחינות בחודשים מאי ונובמבר.
 
היכן כדאי ללמוד את לימודי ההשקעות?
 
רצוי ללמוד לימודי השקעות במוסד אמין ובעל שם בתחום זה, שבו מלמדים מורים בעלי רקע וניסיון. המוסד חייב להעניק הכשרה איכותית לבחינות, ויש לחקור תלמידים הלומדים אם הם מרוצים מהמוסד הלימודי או לברר כמה בוגרים הצליחו במבחנים במוסד זה. יש לברר אם המוסד הלימודי מעניק תעודה לבוגרי הלימודים . יש ללמוד במוסד לימודי בעל קשרים פיננסיים שיכול לעזור לבוגריו למצוא עבודה בתחום. מוסד הלימודים צריך לתת תעודה של יועץ השקעות, מטעם הרשות לניירות ערך. יש לבדוק את מערכת השעות, שעות הקורסים הגישה למוסד הלימודי , מחיר הלימודים, בחינות כניסה ועוד.