דף הבית

 
 
 
   
 
כל מה שצריך לדעת על מכוני כושר

כל מה שצריך לדעת על מכוני כושר מכוני כושר או מועדוני כושר הם שמות שונים לאותו דבר למעשה. מכוני כושר הם מקום שבו אפשר לבצע פעילות לשמירת

פורסם: 6/23/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית כושר ובריאות
כל מה שצריך לדעת על מכוני כושר
 
מכוני כושר או מועדוני כושר הם שמות שונים לאותו דבר למעשה. מכוני כושר הם מקום שבו אפשר לבצע פעילות לשמירת הכושר הגופני. מכוני כושר כוללים גם חדר כושר הכולל מכשירים שמאפשרים לבצע תרגול לשמירת הכושר הגופני. מכוני כושר כוללים בנוסף לחדר כושר גם דברים נוספים כמו למשל שיעורים המתבצעים בסטודיו. שיעורים אלה יכולים להיות שיעורי מתיחות, שיעורי פילטיס, שיעורי אירובי, שיעורי קיקבוקסינג ועוד שיעורים רבים נוספים. מכוני כושר יכולים להציע למנויים גם שיעורים שונים בתחום הגוף והנפש כמו למשל יוגה, טאי-צ'י וצ'י קונג. תחת המטריה הכוללת של מכוני כושר מתבצעת פעילות רבה הכוללת את כל האספקטים של שיפור ושמירת הכושר הגופני ופעמים רבות גם פעילות המתמקדת בשמירה ואיזון בין הגוף והנפש.
 
מכוני כושר כוללים גם פעילות אירובית שיכולה להתבצע במסגרת שיעורי ספינינג או באמצעות מתקנים כמו אליפטי, הליכון וקרוס-טריינר. באיזור שבו מתבצעת פעילות אירובית במסגרת מכוני כושר בדרך כלל יהיו מסכי טלויזיה שיאפשרו למתאמנים לצפות ולהאזין לתכניות שונות בעודם מבצעים פעילות אירובית, שכן פעילות זו היא מונוטונית. יש מכוני כושר שבהם מותקנים מסכי טלויזיה גם באיזור חדר הכושר בו מתאמנים באמצעות מכשירים ומשקולות שונים.
 
מכוני כושר דורשים מהמתאמנים והמנויים המבקשים לבצע אימוני כושר להביא אישור מרופא וזאת על פי החוק מכוני כושר. בתוך מכוני כושר צריכים להיות מדריכים מוסמכים. אחד המקומות בהם אפשר לקבל הסמכה כמדריך מכוני כושר הוא מכון וינגייט במסגרת קורס מדריכי חדר כושר של בית הספר למאמנים ומדריכים. מכוני כושר מאפשרים למאמנים ומנויים לבצע אימונים אישיים בחדר הכושר ולפעמים גם יוזמים מהלכים שיווקיים במסגרתם מציעים למנויים אימונים אישיים.
יש מכוני כושר בהם יש גם בריכת שחיה, ג'קוזי ואפילו חדרי סאונה המשרתים את המנויים. מכוני כושר אחרים מציעים שיעורי ריקוד בסגנונות שונים.