דף הבית

 
 
 
   
 
סקירת טיסנים

טיסנים על שלט נבדלים זה מזה במנגנון השליטה וההנעה. בעוד אשר חלק מהטיסנים מכילים מנוע פנימי, בחלקם האחר – השלט בלבד הוא שמניע אותם, באמ


פורסם: 8/17/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית ילדים
טיסנים על שלט נבדלים זה מזה במנגנון השליטה וההנעה. בעוד אשר חלק מהטיסנים מכילים מנוע פנימי, בחלקם האחר – השלט בלבד הוא שמניע אותם, באמצעות בקר שנמצא על גוף הטיסן ומקבל אותות מהשלט. למעשה, במקרה השני – השלט משדר לכיוון הבקר שמניע את הטיסן.
 
טיסנים עם מנוע
 
טיסני שלט מבוססי מנוע מדמים, למעשה, הפעלה של מטוס אמתי מדגם זה – בקטן. ניתן לרכוש טיסנים המדמים מטוסי קרב כמו F16 לצד טיסנים המדמים מטוסים מסוגים אחרים. בטיסנים מסוג זה – השלט דואג באופן אלחוטי, על בסיס גלי RF או רדיו, להנעת המנוע, והאחרון דוחף את הטיסן ומניע אותו בכיוון הרצוי למחזיק בשלט.
 
טיסנים עם בקר ללא מנוע
 
טיסנים אלו, בשונה מהטיסנים הממונעים, זזים ישירות על ידי גלי הרדיו או ה RF בזכות בקר שמוצמד אליה והוא שמתקשר עם השלט. היתרון של הטיסנים הללו הוא שהם לא מרעישים, ומסוגלים לעוף למרחק רב בשקט מופתי. חלק מטיסנים אלו מכילים חיישנים לזיהוי קירות, עצים ומכשולים נוספים – תוך יכולת לעקוף אותם.
 
טיסנים להרכבה לעומת טיסנים שאינם להרכבה
 
לרוב, טיסנים על שלט לא יהיו להרכבה עצמית, אולם ישנם מספר דגמים אשר ניתנים להרכבה על אף היותם מבוססי שלט רחוק. טיסנים אלו מבוססים, בדרך כלל, על בקר אלחוטי אשר מונח על הטיסן אשר הורכב. היתרון בטיסנים להרכבה הוא אפשרות לילד לבלות זמן איכות עם בני משפחתו תוך פיתוח חשיבתו האנליטית והתמצאותו במרחב באמצעות הרכבת טיסנים.
 
למי מומלץ לרכוש טיסנים על שלט?
 
ראשית כל, למי שמתעניין בענפי האווירודינאוטיקה והטיסנאות באשר הם. ילדים לעתים נוטים להתעניין בזה מאד, ורכישת טיסן לילד שכזה בחנות צעצועים אינטרנטית יכולה להיות מרתקת עד מאד. במידה והילד שלכם אכן חובב מטוסים – פנקו אותו במתנה יוקרתית כמו טיסן עם מנוע המהווה חיקוי לדגם אמיתי של מטוס קרב או מסוק. כך, הוא גם יידע לעשות את החיבור, וגם ירגיש שקיבל מתנה איכותית באמת, הקשורה לתחום העניין שלו. יחד עם זאת, במידה ומדובר בילד אשר רמת התעניינותו בתחום אינה כה גבוהה, ניתן לרכוש טיסן להרכבה על מנת לגרות את סקרנותו האינטלקטואלית בתחום תוך כדי ביצוע המלאכה.