דף הבית

 
 
 
   
 
שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין זה תפקיד של בעלי מקצוע שנקראים שמאים. שמאות מקרקעין זה בעצם היכולת לדעת על ערך ושווי של נכס, בין אם זה אדמה או בית או אפילו בנ


פורסם: 11/4/2015

מאמר זה שייך לקטגוריית נדלן
שמאות מקרקעין זה תפקיד של בעלי מקצוע שנקראים שמאים. שמאות מקרקעין זה בעצם היכולת לדעת על ערך ושווי של נכס, בין אם זה אדמה או בית או אפילו בניין והיכולת לדעת מה הליקויים שיש במקום ובאופן כללי מה השווי הכולל של הנכס.
 
שמאות מקרקעין זה דבר שרצוי שנעשה לפני כל קניה של נכס מקרקעין, זאת כדי לוודא שאנחנו עושים את הקניה הנכונה- מודעים למה שאנחנו קונים ומשלמים את המחיר הנכון עבור הקניה הזאת. שמאות מקרקעין עוזרת לנו להבין מה אנחנו רואים מולנו- גם דברים שלעיתים אנחנו לא שמים לב אליהם, בין אם זה מתוך בורות או חוסר ידיעה או פשוט כי אנחנו לא רוצים לראות את זה.
 
הבית שלנו הוא אחד הנכסים הכי יקרים שאנחנו יכולים לקנות במהלך חיינו. אנחנו משקיעים בו שנים רבות של משכנתא ואנחנו רוצים שזה יהיה המקום האידיאלי שבו נוכל לישון, לאכול, להתקלח ולגדל משפחה (אם רוצים, כמובן). הבית שלנו מסמל את מקום שקדוש לנו- זה המקום שבו אנחנו טוענים את עצמנו מחדש באנרגיה ואליו אנחנו מגיעים כשאנחנו רוצים פרטיות. חשוב שהבית שלנו יהיה לא רק יפה חיצונית ופנימית אלא גם שיוכל לתפקד ולספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים- מחסה, הגנה, בידוד תרמי ובידוד אקוסטי וכמובן שיהיה יציב וחזק שיוכל להחזיק אותנו ואת עצמו.
 
כשאנחנו באים לקנות דירה אנחנו לפעמים מתעוורים מהפנטזיות שיש לנו לגבי המקום- אנחנו רוצים להאמין כמה המקום שאנחנו גרים בו מושלם ואין בו בכלל טעויות פשוט מהסיבה שאנחנו רוצים להאמין ככה- אנחנו לא רוצים להאמין שיש אנשים שמשקרים לנו ואומרים לנו חצאי אמיתות אם בכלל רק כדי לזכות בעוד כמה פרוטות שנוציא מהכסף שלנו.
מכיוון שכך ובהתאם לזאת שמאות מקרקעין זה לעיתים דבר שרצוי לעשות כדי לוודא את שווי ואיכות הנכס ולוודא עם דעה אובייקטיבית של בעל מקצוע את מה שאנחנו רוצים לדעת לגבי הנכס- האם הוא באמת שווה את המחיר והאם הוא שווה בכלל?
 
שמאות מקרקעין זה עיסוק שצריך הכשרה די ארוכה בשבילו- הלימודים אורכים בין שנה ל-3 שנים ואז ישנן הבחינות ותקופת הכשרה שהשמאי צריך לעבור ורק אחריהם הוא זכאי להיות מוגדר כשמאי מקרקעין. שמאות מקרקעין זה מקצוע שכולל בתוכו לימודים של הנדסה, ליקויי בניה, בדק בית משפטים ועוד הרבה דברים שכולם רלוונטיים לתהליך של קניה או מכירה של נכסים ואומדן של שווים.
 
שמאות מקרקעין זה משהו שאנחנו עשויים להזדקק לו כשאנחנו באים להעריך שווי של וילה במלחה שאנחנו רוצים לקנות ולו רק בשביל השקט הנפשי שלנו של לקבל חוות דעת מקצועית לגבי הנכס.