דף הבית

 
 
 
   
 
מדריך לבחירת פתרונות עיצוב ביתיים על בסיס זכוכית מודפסת

 זכוכית מודפסת מספק לקירות ולמחיצות הנדרשות בבית שלכם עיצוב מהודר המתבסס על קשת רחבה של צבעים ומרקמים נדירים


פורסם: 7/18/2021

מאמר זה שייך לקטגוריית לבית

 מדריך לבחירת פתרונות עיצוב ביתיים על בסיס זכוכית מודפסת 

זכוכית מודפסת מספק לקירות ולמחיצות הנדרשות בבית שלכם עיצוב מהודר המתבסס על קשת רחבה של צבעים ומרקמים נדירים, שלא ניתן ליישם על קירות בטון, כולל לא כאשר משתמשים בשליכטים אומנותיים של חברות הצביעה. זכוכית מודפסת היא למעשה המקבילה של תמונת הקיר במצבים הבאים:
  • כאשר הדייר מעוניין במיצג אומנותי ענק בן 250+ ס"מ לממד.
  • כאשר החדר אינו מאפשר תליית תמונה בשל היותו עמוס בארונות, מגירות והתקני אחסון נוספים.
במדריך שלפניכם תוכלו ללמוד אלו בדיקות צריך לבצע לפני שקונים זכוכית מודפסת על מנת לוודא שמה שתראו על הקיר יהיה מקצועי ומשביע רצון לדידכם ולדידו של כל מי שיצפה בקירות בתיכם.

ודאו כי רזולוציית ההדפסה מתאימה לגודל המיצג

זכוכית מודפסת של 250 ס"מ לכיוון אינה תמונה שקונים בחנות חפצי אומנות, והיא אפילו לא מהווה לוח קנבס ענק. זהו מיצג שמכסה קירות של חדרים שלמים עם ארונות הזזה מזכוכית או דלתות זכוכית הממוקמות אחת בסמוך לשנייה. החדר למעשה יכיל תמונה ענקית שתהווה את מרכז העיצוב שלו. במצב כזה חובה לבדוק שהרזולוציה היא לפחות HD, כלומר 1280 פיקסלים לרוחב ו- 720 פיקסלים לאורך. רזולוציה של FHD, 1920x1080 פיקסלים או 4k 3840x2160 פיקסלים, מהוות יתרון עוד יותר משמעותי. ככל שהרזולוציה של התמונה מכילה יותר פיקסלים, היא תהיה פחות מטושטשת ויותר חדה וברורה. רזולוציה שהיא מתחת ל- HD חושפת את הקיר שלכם לתמונה מאד מטושטשת ולא כל היצרנים יודו בכך טרם ההתקנה. אם נתון הרזולוציה הוסתר מכם בעת הבירור על ההזמנה, מומלץ מאד שתבררו מהו. אל תהססו לבטל אם אמרו לכם שהרזולוציה תהיה VGA, 640x480 פיקסלים, כי המשמעות היא קיר מטושטש ותמונה מרוחה. חד וחלק.

ודאו כי צפיפות הנקודות של התמונה בהדפסה גדולה

צפיפות נקודות, או dpi בשפה המקצועית, הוא עוד פרמטר לבדיקה, שמאשש כי התמונה תהיה חדה לא רק בהגדרות הרזולוציה שלה, אלא בהגדרות ההדפסה. היות וזו לא תמונה של מצלמה, אלא תמונה שמדפיסים לכם בחנות זכוכית, המדפסת, כמכשיר טכנולוגי, מבצעת, מטבע הדברים, הדפסה עם מגבלות מסוימות שפוגמות קלות ברזולוציה, בשונה מתמונת צג ממצלמה שם המראה שהיה מתקבל הוא מושלם (לאותה רזולוציה). כיצד מודדים מוצר הדפסה אם הוא איכותי או לא? מודדים כמה נקודות המדפסת מייצרת עבורו PER אינץ'; זהו מדד ה- dpi, dots per inch. 440 dpi הן 440 נקודות-הדפסה לאינץ', מדד נכון עבור זכוכית מודפסת של 250+ ס"מ.